Ads Top

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Felsefe Lisans Programı


İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Felsefe Lisans Programı kayıt şartının ilkin oluşturan YGS sınav sonucudur. Girmiş olduğunuz YGS sınavı sonucunda bu bölümü tercih edebilir ve sıralama sınavı sonucu yeterli görülen puanı alırsanız ÖSYM tarafından bu bölüme yerleştirilme işleminiz yapılmakta.

Felsefe Lisans Programı Kontenjanları

2016 yılı için öğrenci kabul eden bölümde, ortalama 1000 öğrenci eğitimlerine devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Felsefe Lisans Programında canlı dersler bulunmuyor. Bunun yerine hazırlanan eğitim dökümanları zamandan bağımsız olarak her an elinizin altında.

Felsefe Lisans Eğitimi Süresince Yapılacak Sınavlar Neler?

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Felsefe Bölümü Lisans bölümü ara ve final sınavları olmak üzere iki şekilde gerçekleştiriliyor. Ara sınavlar yine uzaktan eğitim ile online olarak bilgisayar ve internet erişiminizin bulunduğu her yerden gerçekleştirilebiliyor. Final sınavları ise yine üniversite kampüsünde optik form ve soru kitapçıklarıyla yapılarak değerlendiriliyor.

Eğitim Dökümanları Neler?

Eğitim dökümanları görsel, işitsel ve metinlerden oluşan her dönem 14 haftalık eğitimi kapsayacak şekilde tamamlayabileceğiniz ders sunumları, elektronik ders kitaplarından oluşuyor.

Uzaktan Eğitim Felsefe Bölümü Eğitim Ücretleri Ne Kadar?


Açık öğretim Felsefe lisans programı için dönemlik olarak hesaplanan eğitim döküman ücretlerinin her yarıyıl başında ödenmesi gerekiyor. Bu ücret 2016 yılında dönemlik 325 TL olarak belirlenmiş durumda. 

1 yorum:

Kayıtlı kullanıcı değilseniz Yorumlama Biçimini Anonim Olarak Seçiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.